Tub EFW d'acer al carboni ASTM A672

Nov 20, 2023

Composició química de canonades A672

Especificació Grau d'acer Composició química Observacions
C Si Mn P S Ti
                 
Tubs per servei a pressió
ASTM A671,A672
-/A45 -/0.17 - 0.98 0.035 0.035 - A671/
A672
-/A50 -/0.22 -
CA55/A55 0.28 -
-/B55 -/0.20 0.13
~0.45
CB60/B60 0.24
CB65/B65 0.28
CB70/C70 0.31 1.30
-/C55 -/0.18 0.55
~0.98
CC60/C60 0.21
CC65/C65 0.24 0.79
~1.30
CC70/C70 0.27

Propietats mecàniques de les canonades A672

Productes Grau d'acer COMPOSICIÓ MECÀNICA DEL METALL BÀS Resistència a la tracció del punt de soldadura (N/mm2) Observacions
Límit de fluència (N/mm2) Resistència a la tracció (N/mm2) Peces de prova Elongació (%)
Tubs per servei a pressió ASTM A671, A672 -/A45 -/165 -/310~450 - -/30 -/310~450 A671/ A672
-/A50 -/185 -/345~485 -/28 -/345~485
CA55/A55 205 380~515 27 380~515
-/B55 -/205 -/380~515 -/27 -/380~515
CB60/B60 220 415~550 25 415~550
CB65/B65 240 450~585 23 450~585
CB70/B70 260 485~620 21 485~620
-/C55 -/205 -/380~515 -/27 -/380~515
CC60/C60 220 415~550 25 415~550
CC65/C65 240 450~585 23 450~585
CC70/C70 260 485~620 21 485~620

 

GNEE Company s'ha dedicat principalment a la fabricació, el processament i la venda de canonades d'acer durant gairebé 15 anys i ha aprovat la certificació del sistema de qualitat ISO9001. Certificat CE, l'empresa ofereix una varietat de productes per satisfer les seves diferents necessitats. Les vendes anuals de canonades d'acer són de 3,8 milions de tones, canonades d'acer sense soldadura, canonades d'acer al carboni, canonades d'acer aliat, canonades d'acer inoxidable i altres materials metàl·lics són de 2,6 milions de tones i l'inventari és d'1,95 milions de tones.

news-800-800