Quina diferència hi ha entre el material P91 i P92?

Jan 08, 2026

P91iP92Tots dos són acers d'aliatge resistents a la calor de crom-molibdè-avançats desenvolupats per a aplicacions d'alta-temperatura i alta-pressió. La diferència principal és que el P92 conté tungstè (W) addicional i elements d'aliatge optimitzats, que proporcionen una major resistència a la fluència, una millor-estabilitat tèrmica a llarg termini i un millor rendiment a temperatures superiors als 600 graus. Tot i que el P91 s'utilitza àmpliament a les centrals elèctriques convencionals i supercrítiques, el P92 sovint es selecciona per a calderes ultra-supercrítiques i sistemes de canonades de vapor on es requereix una major eficiència i una vida útil més llarga.

En termes senzills, el P91 ofereix un excel·lent equilibri de rendiment i cost, mentre que el P92 ofereix una resistència a alta-temperatura superior per a les condicions de funcionament més exigents.

 

Taula de comparació P91 vs P92

Propietat P91 P92
Grau ASTM ASTM A335 P91 ASTM A335 P92
Tipus d'acer 9Cr-1Mo-V-Nb 9Cr-0,5 Mo-1,8WV-Nb
Contingut de crom 8.0–9.5% 8.5–9.5%
Contingut de molibdè 0.85–1.05% 0.30–0.60%
Contingut de tungstè Cap 1.5–2.0%
Resistència a la tracció mínima 585 MPa 620 MPa
Resistència mínima de rendiment 415 MPa 440 MPa
Temperatura màxima de servei Aproximadament 600 graus Aproximadament 620-650 graus
Força de fluència Excel·lent Superior
Cost Abaix Més alt
Aplicació típica Centrals elèctriques supercrítiques Centrals elèctriques ultra-supercrítiques

 

Per què es va desenvolupar P92?

A mesura que la tecnologia de generació d'energia avançava, les centrals elèctriques requerien materials capaços de funcionar a temperatures i pressions més altes per millorar l'eficiència tèrmica.

Tot i que el P91 va millorar significativament el rendiment en comparació amb els graus tradicionals, com ara el P22, els enginyers van descobrir que la resistència a la fluència a llarg termini-es va convertir en un factor limitant en les unitats ultra-supercrítiques.

Per afrontar aquest repte, el P92 es va desenvolupar modificant el sistema d'aliatge P91 i afegint tungstè.

El resultat va ser un material amb:

  • Major força de ruptura per fluència
  • Millor estabilitat tèrmica-a llarg termini
  • Resistència a l'oxidació millorada
  • Vida útil més llarga en condicions extremes

Això permet que les centrals elèctriques funcionin a temperatures de vapor més altes mantenint la seguretat i la fiabilitat.

 

Diferència de composició química entre P91 i P92

ASTM A335 P91

Element Contingut (%)
Carboni 0.08–0.12
Crom 8.0–9.5
Molibdè 0.85–1.05
Vanadi 0.18–0.25
Niobi 0.06–0.10

ASTM A335 P92

Element Contingut (%)
Carboni 0.07–0.13
Crom 8.5–9.5
Molibdè 0.30–0.60
Tungstè 1.5–2.0
Vanadi 0.15–0.25
Niobi 0.04–0.09

La diferència més significativa és l'addició de tungstè a P92, que millora molt la resistència a la fluència a temperatures elevades.

‌

Comparació de propietats mecàniques

Les propietats mecàniques són una de les principals raons per les quals els enginyers actualitzen de P91 a P92.

Propietat P91 P92
Resistència a la tracció Superior o igual a 585 MPa Superior o igual a 620 MPa
Límit de rendiment Superior o igual a 415 MPa Superior o igual a 440 MPa
Elongació Superior o igual al 20% Superior o igual al 20%
Duresa Controlat per especificació Controlat per especificació

La major resistència del P92 permet als dissenyadors reduir el gruix de la paret en determinades aplicacions, reduint el pes global del sistema alhora que mantenen la capacitat de pressió.

 

 

Requisits de tractament tèrmic

Tots dos materials requereixen un tractament tèrmic acurat per assolir les seves propietats especificades.

P91 Tractament tèrmic

Normalització: 1040–1080 graus

Temperament: 730-800 graus

P92 Tractament tèrmic

Normalització: 1040–1080 graus

Temperament: 750-780 graus

Com que P92 depèn en gran mesura dels mecanismes de reforç de la precipitació, el control precís del tractament tèrmic és especialment important.

 

P91 vs P92 Força de fluència

Per als sistemes de canonades d'alta-temperatura, la resistència a la fluència sol ser el factor decisiu.

La fluència és la lenta deformació permanent d'un material exposat a tensions a temperatures elevades durant llargs períodes.

En comparació amb P91, P92 ofereix:

Major força de ruptura per fluència

Millor estabilitat dimensional

Vida útil més llarga del disseny

Valors de tensió permesos més alts

Això fa que P92 sigui l'opció preferida per a centrals elèctriques ultra-supercrítiques que funcionen per sobre dels 600 graus .

 

Aplicacions

Aplicacions de P91

Conducte principal de vapor

Tuberia de reescalfador

Capçals de caldera

Conductes de procés de refineria

Centrals elèctriques-de cicle combinat

 

Aplicacions de P92

Tubs de caldera ultra-supercrítics

Conduccions de vapor d'alta-temperatura

Sistemes avançats de generació d'energia

Centrals tèrmiques{0}}d'alta eficiència

 

El P92 pot substituir el P91?

Tècnicament, el P92 sovint pot substituir el P91 perquè ofereix un rendiment superior a alta-temperatura.

Tanmateix, les decisions de substitució haurien de tenir en compte:

Requisits del codi de disseny

Procediments de soldadura

Requisits de tractament tèrmic

Pressupost del projecte

Disponibilitat de material

Per a molts projectes convencionals que operen per sota dels 600 graus, P91 segueix sent la solució més econòmica.

Per a aplicacions ultra-supercrítiques, P92 és sovint el material preferit.

 

Quin material hauríeu de triar?

Trieu P91 quan:

✓ Les temperatures de funcionament són inferiors a aproximadament 600 graus

✓ El control de costos és important

✓ El rendiment demostrat és suficient

✓ S'apliquen condicions estàndard de servei supercrític

 

Trieu P92 quan:

✓ Les temperatures de funcionament superen els 600 graus

✓ Es requereix la màxima resistència a la fluència

✓ La-vida útil a llarg termini és fonamental

✓ Hi ha una generació d'energia ultra-supercrítica

 

Tub d'acer A335 P91 MTC

info-892-466

Necessites ajuda per seleccionar P91 o P92 per al teu projecte?

Envieu-nos la vostra temperatura de funcionament, pressió i especificacions del projecte. Els nostres enginyers poden recomanar el grau d'aliatge més adequat i proporcionar certificats de materials, registres de tractament tèrmic i informes d'inspecció.

Contacta ara

 

Preguntes freqüents

Quina és la diferència principal entre P91 i P92?

La diferència principal és l'addició de tungstè a P92, que proporciona una major resistència a la fluència i un rendiment millorat a alta-temperatura.

 

El P92 és més fort que el P91?

Sí. P92 té una resistència a la tracció, una resistència elàstica i una resistència a la ruptura per fluïdesa més alta que P91.

 

El P92 pot substituir el P91?

En molts casos sí, però es requereix l'aprovació d'enginyeria perquè els procediments de soldadura, els requisits de tractament tèrmic i les especificacions del projecte poden diferir.

 

Per què és més car el P92?

El P92 conté elements d'aliatge addicionals com el tungstè i requereix controls de fabricació més estrictes, el que resulta en costos de producció més elevats.

 

Quin material s'utilitza a les centrals elèctriques ultra-supercrítiques?

El P92 es tria habitualment a causa de la seva resistència superior a alta-temperatura i resistència a la fluència.